موخوره

موخوره

موخوره

موخوره یا دوشاخه شدن انتهای مو، ناشی از آسیب لایه محافظ مو در فیبرهای انتهایی مو می باشد. این عارضه عموماً از خشکی مو است که ناشی از خشکی کبد است.

روغن مالی سر با روغن نارگیل یا فندق هر شب
کوتاه کردن دائمی انتهای مو
استفاده از صابون زیتون طبیعی موخوره
درمان یبوست
درمان خشکی پوست
شستن سر با گل ختمی سفید

در روایت آمده است: غسل الرأس‌ بالخطمى‌ يوم الجمعة من السنة يدر الرزق و يصرف الفقر و يحسن الشعر و البشر و هو امان من الصداع .مسند الامام الکاظم، عزیزالله عطاردی، ج۳، ص۱۹٫

شستن سر با گل ختمی در روز جمعه از سنت است روزی را زیاد می‌کند.و فقر را دور می‌کند و موها و پوست را زیبا می‌کند و ایمنی از میگرن است. موخوره

نحوه مصرف: اگر موها بلند نباشد می‌توان گل خطمی سفید را آسیاب کرد.و با آن سر را شست و روش دیگر اینکه گل خطمی سفید را آسیاب کنند و نیم.ساعت الی یک ساعت در آب ولرم یا آب جوش بگذارند سپس صاف کنند و مایع حاصل را مانند شامپو استفاده کنند، مقدار آب هم بسته به تشخیص شخص می‌تواند متفاوت باشد و بهتر است که خیلی غلیظ نباشد که حالت چسبندگی پیدا کند، هر بار برای شستن سر باید به مقدار مصرف از این شوینده درست کرد زیرا اگر مقدار زیاد از این شوینده درست کنند ماندگاری طولانی ندارد که دفعات بعد هم استفاده گردد مگر اینکه در یخچال نگه‌داری شود. بعد از شستشوی سر با استفاده از شامپوهای امروزی که شیمیایی هستند، مقداری از مواد آن‌ها روی پوست سر باقی می‌ماند و این برای پوست و مو مضر است، امروزه موی اکثر افراد کم‌پشت است و علت همین شوینده‌های شیمیایی است درحالی‌که استفاده از گل خطمی علاوه بر شویندگی خواص زیاد دارد.

سبک زندگی و تغذیه پیامبران و ائمه سرشار از رموزی است که توجه به آنها می تواند ضامن سلامتی جسمی و روحی انسان باشد. با دانلود رایگان فایل صوتی تعدیل مزاج که برگرفته از کلام معصومین و ریشه در ذات و مزاج هر فرد دارد پرده از رازهای سلامت برداشته خواهد شد.
موخوره