تومور استخوان

تومور استخوان

تومور استخوان

هنگامی که سلولها به طور غیر طبیعی و غیر قابل کنترل تقسیم می‌شوند، می‌توانند توده یا برآمدگی بافتی ایجاد کرده که تومور نامیده می‌شود. تومور استخوان در استخوان‌ ها تشکیل شده که با رشد تومور، بافت غیرطبیعی می‌تواند جایگزین بافت سالم گردد که این رشد ناهنجاری استخوان می‌تواند بدخیم یا خوش خیم باشد. تومور استخوان

ثفا + آب هسته سنجد(هسته‌ی سنجد آسیاب شود و در آب جوشیده بشود)

در روایتی آمده است:الثُّفَّاءُ دَوَاءٌ لِكُلِّ دَاءٍ وَ لَمْ يُدَاوَ الْوَرَمُ وَ الضَّرَبَانُ بِمِثْلِه. بحارالانوار، مجلسی، ص۶۳، ص۲۴۴٫
ثفاء درمان همه بیماری‌ها است. و ورم و ضربان به مثل ثفاء درمان نمی‌شود.تومور استخوان

داروی حضرت محمد + آب هسته سنجد(هسته‌ی سنجد آسیاب شود و در آب جوشیده بشود)

در روایت آمده: في دواء محمد صلى الله عليه وآله الذي يوخذ لشئ من الاشياء إلا نفع صاحبه. هو لما يشرب له من جميع العلل والارواح. فاستعلمه وعلمه اخوانك المؤمنين فان لك بكل مؤمن ينتفع به عتق رقبة من النار. طب الأئمه، ابن سابور الزيات، ص۱۲۹.
داروی محمد(ص) برای هر بیماری نفع دارد، برای کل بیماری‌ها که از ناحیه هر علت و ارواح یا شیطان یا جن یاشد. از آن استفاده کن و به برادران مؤمن یاد بده. و هر مؤمن که از این دارو نفع ببرد برای شما معادل آزاد کردن یک بنده از آتش جهنم ثواب دارد.تومور استخوان

سنای مکی(گونه ای از گیاهان گلدار)

در روایت دیگر می‌فرماید: تَدَاوَوْا بِالسَّنَا، فَإِنَّهُ لَوْ كَانَ شَيْ‌ءٌ يَرُدُّ الْمَوْتَ لَرَدَّهُ السَّنَا. قرب الاسناد، حمیری، ص۱۱۰٫
با سنا درمان کنید اگر چیزی مرگ را دفع کند آن سنای مکی است.

نکته: سنای مکی اسهال شدیدی می آورد باید آن را دم کنید.اگر آن را بجوشانید اثرش کم می شود.خوردن سنای مکی اگر پشت سر هم باشد یبوست شدید می آورد.نباید آسیاب شود.

نکته: پنج گرم سنای مکی(اکثر سنای موجود در بازار از پاکستان می آید و اثرش کمتر است. اگر سنای مکی اصل نباشد به جای ۵ گرم ۳۰ تا ۵۰ گرم در هر نوبت استفاده شود) را ۱۰ دقیقه مانند چایی دم کنید. با فواصل زمانی ۳-۷ روز حداکثر در ۵ نوبت مصرف شود.تومور استخوان

داروی جامع امام رضا + آب هسته سنجد(هسته‌ی سنجد آسیاب شود و در آب جوشیده بشود)

در روایت آمده: شكوت الى الرضا عليه السلام داء باهلي من الفالج واللقوة. فقال اين أنت من دواء أبى ؟ قلت وما هو ؟ قال الدواء الجامع خذ منه حبة بماء المرز نجوش واسعطها به فانها تعافى باذن الله تعالى. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۸۹.
شکایت کردم به امام رضا (ع) از بیماری همسرم که مبتلا به لقوه و فلج بود. امام فرمودند کجایید از داروی پدرم؟ عرض کردم آن چیست؟ امام فرمودند از داروی جامع به‌اندازه یک‌دانه گندم بگیر و با آب مرزنجوش در بینی‌اش بریز. درمان خواهد شد به اذن خدای متعال.

نکته: چهار لیوان آب روی مرزنجوش بریزید تا بجوشد و یک لیوان آن باقی بماند. اندازه‌ی دو دانه جو داروی جامع امام رضا(ع) را با آب مرزنجوش حل کنید. لازم نیست آب مرزنجوش خیلی غلیظ باشد و باید رقیق باشد که به سینوس ها برسد. سپس در قطره چکان گذاشته شود.دو قطره به فاصله نیم ساعت،هر شب، سرشب و آخر شب، در بینی ریخته شود.تومور استخوان

طریفل

داروی قرص خون برای تقویت

داروی استخوان ساز

اگر تومور در ظاهر پوست باشد،آرد جو،شیر بز و انجیر آسیاب شده را با هم مخلوط کنید و بپزید و در روی آن قرار دهید.این کار به مدت یک هفته انجام شود.روش دیگر این است که تخم کتان را آسیاب کنید و با سرکه طبیعی انگور مخلوط سازید و شب تا صبح روی محل قرار دهید.یک پلاستیک روی آن قرار دهیدتا مرطوب بماند.این کار یک هفته تکرار شود.

توسل به پیامبر و اهل بیت

 آیات آخر سوره حشر (دعای ورم)

روایتی از امام صادق(ع) آمده: همانا این آیه (آیه آخر سوره حشر) درمان است برای هر ورمی که در بدن است و ترس از آن است که منجر به بیماری سخت شود. در حال طهارت این آیات را بخوان و زمانی که برای ادای نماز واجب وضو می‌گیری این آیات را برای ورم بخوان. هم قبل از نماز هم بعد از نماز. اگر این کار را به این ترتیب که گفتیم انجام دادی ورم از بین می‌رود. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۱۱۰.

لَوْ أَنزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَّرَأَیْتَهُ خَاشِعًا مُّتَصَدِّعًا مِّنْ خَشْیَهِ اللَّهِ وَتِلْکَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یَتَفَکَّرُونَ (۲۱)

هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَهِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ (۲۲)

هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ الْمُتَکَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا یُشْرِکُونَ (۲۳)

هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاء الْحُسْنَى یُسَبِّحُ لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ (۲۴)

نکته:حداقل روزی ۱۰۰ بار این آیات را بخوانند.

نوشتن سوره انعام با عسل و نوشیدن آن

از سلامة بن محمد همدانی روایت شده: دخلت المدينة فاتيت ابا عبد الله عليه السلام فقلت يابن رسول الله اعتللت على أهل بيتي بالحج واتيتك مستجيرا من أهل بيتي من علة اصابتني وهي الداء الخبيثة. قال اقم في جوار رسول الله صلى الله عليه وآله وفي حرمه وامنه واكتب سورة الانعام بالعسل واشربه فانه يذهب عنك. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۱۰۵.
وارد مدینه شدم و نزد امام صادق (ع) آمدم. گفتم حج را بهانه کردم.تا نزد شما بیایم و پناه آوردم به شما به خاطر بیماری خبیث که به آن.مبتلا شدم. امام فرمودند در کنار پیامبر اقامت کن و در حرم پیامبر و در محل.امن پیامبر و سوره انعام را با عسل بنویس و بنوش، همانا بیماری برطرف می‌شود.

تربت امام حسین

در روایتی آمده: ما من شئ انفع لداء الخبيث من طين الحرير. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۱۰۴.
چیزی بهتر از تربت امام حسین (ع) برای بیماری خبیث نیست.

نکته: رعایت اصول نگهداری و انتقال تربت برای بیمار باید رعایت شود.

دعا و نماز

امام رضا (ع) می‌فرمایند: یکی از دختران ما مبتلا به خنازیر شد در گردن، کسی نزد من آمد و گفت ای علی به این دختر بگو که این را بگوید يا رؤوف يا رحيم يا رب يا سيدي، این را تکرار کند، این دختر این کار را کرد و خداوند خنازیر را از او برطرف کرد و این دعا همان دعایی است که جعفر بن سلیمان به‌وسیله آن خوب شد. الاصول من الکافي، شیخ کلینی، ج۲، ص۵۶۱.
در روایت دیگر آمده: نزد امام صادق (ع) آمدیم و در یونس بیماری.خبیث ظاهر شده بود. مقابل امام نشستیم و عرض کردیم که به.مصیبتی مبتلا شدیم که به مثل آن مبتلا نشدیم، امام پرسید چیست؟ و به امام خبر دادیم، امام.به یونس فرمودند: از جا بلند شو و وضو بگیر و دو رکعت نماز بخوان.و حمد و سنای خدا بگو و بر محمد و اهل بیتش صلوات بفرست و این را بگو:

«يا الله يا الله يا الله يا رحمن يا رحمن يا رحمن يا رحيم يا رحيم يا.رحيم يا واحد يا واحد يا واحد يا احد يا احد يا احد يا صمد يا.صمد يا صمد يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا ارحم الراحمين يا اقدر القادر ين يا اقدر.القادرين يا اقدر القادرين يا رب العالمين يا رب العالمين يا رب العالمين يا.سامع الدعوات يا منزل البركات يا معطى الخيرات صل على محمد وآل محمد واعطني.خير الدنيا وخير الآخرة واصرف عني شر الدنيا وشر الآخرة واذهب ما بى فقد غاظنى الامر واحزنتي»، تومور استخوان

یونس گفت من همان کار را کردم و قسم به خدا از مدینه خارج نشدیم که این بیماری مانند سبوس گندم جدا شد و ریخت. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۱۰۳.

ژل رویال(غذای ملکه زنبور)

لَعْقُ‌ الْعَسَلِ‌ شِفَاءٌ مِنْ كُلِّ دَاءٍ قَالَ اللَّهُ تَعَالَى- يَخْرُجُ مِنْ بُطُونِها شَرابٌ مُخْتَلِفٌ أَلْوانُهُ فِيهِ شِفاءٌ لِلنَّاسِ. المحاسن، برقی، ج۲، ص۴۹۸٫
خوردن عسل درمان همه بیماری ها است. خداوند فرمود خارج می‌شود از شکم زنبور شرابی که رنگ های مختلفی دارد در آن شفاء مردم است.

نکته: ۳۰ گرم ژل رویال (عسل ملکه) را با نیم کیلو عسل خوب مخلوط کنید. هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از آن را با اضافه کردن هفت دانه سیاه دانه مصرف کنید.

سیب(هسته سیب)

امام صادق(ع) می‌فرمایند: لو يعلم الناس ما في التفاح ما داووا مرضاهم إلا به. الاصول من الكافی، شيخ كلينی، ج۶، ص۳۵۶.
اگر مردم بدانند که در سیب چه خاصیتی است، بیماران خود را درمان نمی‌کردند مگر با سیب.

سویق

امام صادق (ع) می‌فرمایند: السويق ينبت اللحم ويشد العظم. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۴۸۸.
سویق باعث رویش گوشت و تقویت استخوان می‌شود.

در روایات استفاده از سویق بسیار سفارش شده درباره سویق آمده: انما عمل بالوحی. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۴۸۸.
سویق به سفارش وحی درست شده.

نکته: وقتی تنها کلمه سویق ذکر شود یعنی سویق گندم و جو می باشد..یکی از علل شیوع مشکلات استخوانی و ضعف، غفلت مردم از سویق است.

روش تهیه سویق: آرد(گندم و جو) را تفت دهید و سپس الک کنید،.سپس سبوس (گندم و جو) را پس از آسیاب کردن، تفت دهید و الک کنید..پس از خنک شدن هر دو ماده را به هم مخلوط کنید. مقدار سبوس باید.هم وزن مقدار آرد باشد.

شیر

ابوالحسن اصفهانی روایت می‌کند: كنت عند أبى عبد الله (ع) فقال له رجل وأنا أسمع: (جعلت فداك) إنى أجد الضعف في بدنى، فقال: عليك باللبن فانه ينبت اللحم ويشد العظم. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۴۹۲.

نزد امام صادق (ع) بودم، مردی به امام عرض کرد من بدنم ضعف دارد، امام فرمودند از شیر استفاده کن زیرا شیر گوشت را می‌رویاند و استخوان را تقویت می‌کند. تومور استخوان

 گوشت

پیامبر (ص) می‌فرمایند: اللَّحْمُ وَ اللَّبَنُ يُنْبِتَانِ اللَّحْمَ وَ يَشُدَّانِ الْعِظَامَ. دعائم الإسلام، قاضی نعمان مغربی، ج۲، ص۱۴۵.
گوشت و شیر، گوشت را می‌رویانند و استخوان را تقویت می‌کنند.

نکته: البته گوشت گوسفند و شیر گاو در روایات توصیه شده‌اند.

 انجیر

امام رضا (ع) می‌فرمایند: التين يذهب بالبخر، ويشد العظم، وينبت الشعر، ويذهب بالداء حتى لا يحتاج معه إلى دواء. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۵۴.
انجیر بوی بد بدن و دهان را برطرف می‌کند و استخوان را تقویت می‌کند و سبب رویش مو می‌شود و بیماری‌ها را برطرف می‌کند تا جایی که نیاز به دارو نداشته باشید.

برگ چغندر

امام رضا (ع) می‌فرمایند: عليك بالسلق، فانه ينبت على شاطئ الفردوس، وفيه شفاء من الادواء، وهو يغلظ العظم، و ينبت اللحم. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۱۹.
بر شما باد برگ چغندر، زیرا بر کناره‌ی رود بهشت می‌روید، و در آن درمان بیماری‌ها است، و استخوان را درشت می‌کند، و گوشت را می‌رویاند.

نکته: البته بهترین برگ چغندر آن است که ریشه ندارد و تمام مواد آن در برگ قرار گرفته. تومور استخوان

 سنجد

امام صادق (ع) می‌فرمایند: الغبيراء لحمه ينبت اللحم وعظمه.ينبت العظم و جلده ينبت الجلد. الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج۶، ص۳۶۱٫
سنجد گوشتش، گوشت را می‌رویاند و استخوانش (هسته‌اش)، استخوان را می‌رویاند و پوستش، پوست را می‌رویاند.

نکته: اگر کل سنجد را پودر کنند باعث چاقی می‌شود و اگر بخواهند مخصوص استخوان استفاده کنند باید پودر هسته آن را مصرف کنند، همچنین مصرف آن با شیر بسیار خوب است.

 باقالی

امام رضا (ع) می‌فرمایند: أكل البلاقلاء يمخ الساق، ويولد الدم الطرى. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۰۶.
خوردن باقلا مغز ساق پا را زیاد می‌کند و سبب تولید خون تازه می‌شود.

سبک زندگی و تغذیه پیامبران و ائمه سرشار از رموزی است که توجه به آنها می تواند ضامن سلامتی جسمی و روحی انسان باشد. با دانلود رایگان فایل صوتی تعدیل مزاج که برگرفته از کلام معصومین و ریشه در ذات و مزاج هر فرد دارد پرده از رازهای سلامت برداشته خواهد شد.
تومور استخوان