دیستروفی عضلانی

دیستروفی عضلانی

دیستروفی عضلانی

دیستروفی عضلانی، نام گروهی از بیماری ها است که باعث تخریب یا اختلال در بافت ماهیچه‌ای شده و ماهیچه‌های بدن، به تدریج ضعیف می شوند و از کار می‌افتند. در این بیماری علائمی چون ضعف عضلانی، مشکل در غذا خوردن و نفس کشیدن و ضعف عضله قلب مشاهده می گردد.دیستروفی عضلانی

این اختلال ناشی از سردی مغز بوده که درمان آن عبارت است از:

جوشانده این گیاهان به ترتیب اولویت:

بادرنجبویه، بابونه، گل سرخ، سنبل ‌ الطیب، اسطخودوس، به لیمو، زیرفون،.خارمریم، مرزنجوش، گل گاوزبان، گل راعی (هوفاریقون)، گل ساعتی و بهارنارنج

یک قاشق غذاخوری از این گیاهان را در یک لیوان آب سرد بریزید و.ده دقیقه بجوشانید. شب هنگام خواب و صبح ناشتا میل کنید. اگر مقداری زعفران،.هل و گلاب به این جوشانده اضافه شود اثر بیشتری خواهد.داشت. البته می توانید این گیاهان را داخل گلاب بجوشانید.

روغن بنفشه کنجدی شبی سه قطره داخل بینی و هفت قطره روی سر
حجامت سر
استفاده از عطر گرم طبیعی (یا استفاده زیاد از گلاب)
بوییدن نوره
مصرف سه عدد کندر
یک قاشق مرباخوری اسفند دیستروفی عضلانی
گفتن ذکر شریف لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ
مصرف زیاد انگور سیاه
استفاده از به و مشتقّات آن مثل مربّای به، خورشت به، آب به و …
پوشیدن کفش زرد و ترک کفش سیاه
شستن سر با سدر و خطمی
پیاده روی
اسب سواری
نگاه به سبزه

بلغم زدا

 

داروی جامع امام رضا + آب مرزنجوش(گیاه معطر از خانواده نعنا)

 

در روایت آمده: شكوت الى الرضا عليه السلام داء باهلي من الفالج واللقوة فقال اين أنت من دواء أبى ؟ قلت وما هو ؟ قال الدواء الجامع خذ منه حبة بماء المرز نجوش واسعطها به فانها تعافى باذن الله تعالى. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۸۹.
شکایت کردم به امام رضا (ع) از بیماری همسرم که مبتلا به لقوه و فلج بود، امام فرمودند کجایید از داروی پدرم؟ عرض کردم آن چیست؟ امام فرمودند از داروی جامع به‌اندازه یک‌دانه گندم بگیر و با آب مرزنجوش در بینی‌اش بریز، درمان خواهد شد به اذن خدای متعال.

نکته: چهار لیوان آب روی مرزنجوش بریزید.تا بجوشد و یک لیوان آن باقی بماند. اندازه‌ی دو دانه جو داروی جامع امام رضا(ع) را با آب مرزنجوش حل کنید. لازم نیست آب مرزنجوش خیلی غلیظ باشد.و باید رقیق باشد که به سینوس ها برسد. سپس در قطره چکان گذاشته شود.دو قطره به فاصله نیم ساعت،هر شب، سرشب و آخر شب، در بینی ریخته شود.دیستروفی عضلانی

 

داروی شافیه ۱۲ ماهه + آب مرزنجوش(گیاه معطر از خانواده نعنا)

 

در ادامه روایت آمده: وإذا اتى عليه اثنا عشر شهرا ينفع.من.الفالج الحديث والعتيق بماء المرز نجوش ياخذ منه قدر حمصة ويدهن.رجليه بالزيت والملح عند منامه.ومن القابلة مثل ذلك ويحتمي من الخل واللبن والبقل والسمك ويطعم بذلك ما يشاء. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۱۲۷.
(داروی شافیه) هر وقت دوازده‌ماهه شود برای فلج تازه و کهنه مفید است، به‌اندازه یک نخود با آب مرزنجوش مصرف شود (در شب) و پاها را.با روغن‌زیتون و نمک چرب کند (تا اثر دارو بیشتر شود)، شب این کار را بکند و فردای آن شب هم همین کار را بکند (دو شب متوالی) و باید از سرکه و شیر (لبنیات) و سبزی‌ها و ماهی و از غذاهای دیگر هرچه می‌خواهد بخورد.دیستروفی عضلانی

 

 روغن بنفشه پایه کنجد

 

در روایت آمده: نِعْمَ الدُّهْنُ الْبَنَفْسَجُ لَيَذْهَبُ بِالدَّاءِ مِنَ‌ الرَّأْسِ‌ وَ الْعَيْنَيْنِ‌ فَادَّهِنُوا بِه‌ . الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج۶، ص۵۲۱٫
چه خوب روغنی است روغن بنفشه حتما بیماری را از سر و دو چشم می‌برد پس با آن روغن مالی کنید.

در روایت آمده است: لَوْ يَعْلَمُ النَّاسُ مَا فِي‌ الْبَنَفْسَجِ‌ قَامَتْ أُوقِيَّتُهُ بِدِينَار. الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج۶، ص۵۲۱٫
اگر مردم می‌دانستند که چه در روغن بنفشه است سی گرم یا صد گرم آن را با یک مثقال طلا می‌خرند.

نکته: زمان رویش گل بنفشه روزهای پایانی زمستان و اول بهار است و بیشتر در شمال و خراسان می‌روید، بهترین بنفشه از خراسان است. متأسفانه روغن بنفشه‌ای که در بازار موجود است یا تقلبی است یا کیفیت آن پایین.است ازاین‌رو اگر از آن‌ها استفاده کنید ممکن است اثر نکند و بهتر است که خودتان آن را درست کنید. هرشب یک قطره داخل هرکدام از سوراخ های بینی چکانده شود.دیستروفی عضلانی

 

داروی عقل

.

گوشت گوسفند + شیر گاو

 

در روایت آمده است :اطْبُخِ اللَّحْمَ بِاللَّبَنِ فَكُلْهَا فَإِنِّي جَعَلْتُ الْقُوَّةَ وَ الْبَرَكَةَ فِيهِمَا. طب الائمه، ابن سابور الزیات نیسابوری، ص۶۴٫
قوت و برکت را در گوشت پخته شده با شیر قرار دادم.

نکته: هر سه روز،یک بار گوشت گوسفند را با شیر گاو طبیعی بپزید و مصرف کنید. این کار سبب تقویت نیرو در بدن می شود.

 

 خوردن سویق سنجد

 

در روایت آمده است: الْغُبَيْرَاءُ لَحْمُهُ‌ يُنْبِتُ‌ اللَّحْمَ‌ وَ عَظْمُهُ يُنْبِتُ الْعَظْمَ وَ جِلْدُهُ يُنْبِتُ الْجِلْد. الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج۶ ص۳۶۱٫
گوشت سنجد گوشت می‌رویاند و هسته‌ی آن استخوان می‌رویاند …

طرزتهیه: ابتدا هسته سنجد را از قسمت گوشتی سنجد جدا.کرده و هر کدام را جداگانه آسیاب کنید و جداگانه تفت دهید، و خوب الک کنید. سپس پودر تفت داده هسته و گوشت سنجد را با هم مخلوط کنید.دیستروفی عضلانی

 درمان نکردن سرفه

 

سرفه جزو بیماری‌های مفید است و پیشگیری از فلج است. پس می توان گفت که سرفه را تا جایی که ممکن است و قابل‌ تحمل است نباید درمان کرد و یا اگر سرفه کهنه و قدیمی باشد باید درمان شود و اگر تازه باشد نباید درمان شود.

پیامبر (ص) می‌فرمایند: لا تكرهوا السعال فإنه أمان من الفالج. خصال، شيخ صدوق، ج۱، ص۲۱۰٫
از سرفه بدتان نیاید زیرا سرفه پیشگیری از ابتلا به فلج است.دیستروفی عضلانی

 

سویق

 

امام صادق (ع) می‌فرمایند: السويق ينبت اللحم ويشد العظم. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۴۸۸.
سویق باعث رویش گوشت و تقویت استخوان می‌شود.

در روایات استفاده از سویق بسیار سفارش شده درباره سویق آمده: انما عمل بالوحی. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۴۸۸.
سویق به سفارش وحی درست شده.

نکته: وقتی تنها کلمه سویق ذکر شود یعنی سویق گندم و جو می باشد. یکی از علل شیوع مشکلات استخوانی و ضعف، غفلت مردم از سویق است.

روش تهیه سویق: آرد(گندم و جو) را تفت دهید و سپس الک کنید، سپس سبوس (گندم و جو) را پس از آسیاب کردن، تفت دهید و الک کنید. پس از خنک شدن هر دو ماده را به هم مخلوط کنید. مقدار سبوس باید هم وزن مقدار آرد باشد.

 

شیر

 

ابوالحسن اصفهانی روایت می‌کند: كنت عند أبى عبد الله (ع) فقال له رجل.وأنا أسمع: (جعلت فداك) إنى أجد الضعف في بدنى، فقال: عليك باللبن فانه ينبت اللحم ويشد العظم. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۴۹۲.

نزد امام صادق (ع) بودم، مردی به امام عرض کرد من بدنم ضعف دارد، امام فرمودند از شیر استفاده کن زیرا شیر گوشت را می‌رویاند و استخوان را تقویت می‌کند.

 

 گوشت

 

پیامبر (ص) می‌فرمایند: اللَّحْمُ وَ اللَّبَنُ يُنْبِتَانِ اللَّحْمَ وَ يَشُدَّانِ الْعِظَامَ. دعائم الإسلام، قاضی نعمان مغربی، ج۲، ص۱۴۵.
گوشت و شیر، گوشت را می‌رویانند و استخوان را تقویت می‌کنند.

نکته: البته گوشت گوسفند و شیر گاو در روایات توصیه شده‌اند.

 

 انجیر

 

امام رضا (ع) می‌فرمایند: التين يذهب بالبخر، ويشد العظم، وينبت الشعر، ويذهب بالداء حتى لا يحتاج معه إلى دواء. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۵۴.
انجیر بوی بد بدن و دهان را برطرف می‌کند.و استخوان را تقویت می‌کند.و سبب رویش مو می‌شود.و بیماری‌ها را برطرف می‌کند.تا جایی که نیاز به دارو نداشته باشید.

 

برگ چغندر

 

امام رضا (ع) می‌فرمایند: عليك بالسلق، فانه ينبت على شاطئ الفردوس، وفيه شفاء من الادواء، وهو يغلظ العظم، و ينبت اللحم. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۱۹.
بر شما باد برگ چغندر، زیرا بر کناره‌ی رود بهشت می‌روید، و در آن درمان بیماری‌ها است، و استخوان را درشت می‌کند، و گوشت را می‌رویاند.

نکته: البته بهترین برگ چغندر آن است.که ریشه ندارد و تمام مواد آن.در برگ قرار گرفته.

 

 سنجد

 

امام صادق (ع) می‌فرمایند: الغبيراء لحمه ينبت اللحم وعظمه.ينبت العظم و جلده ينبت الجلد. الکافی، کلینی، ط اسلامیه، ج۶، ص۳۶۱٫
سنجد گوشتش، گوشت را می‌رویاند و استخوانش (هسته‌اش)، استخوان را می‌رویاند و پوستش، پوست را می‌رویاند.

نکته: اگر کل سنجد را پودر کنند.باعث چاقی می‌شود و اگر بخواهند مخصوص استخوان استفاده کنند.باید پودر هسته آن را مصرف کنند، همچنین مصرف آن با شیر بسیار خوب است.

 

 باقالی

 

امام رضا (ع) می‌فرمایند: أكل البلاقلاء يمخ الساق، ويولد الدم الطرى. المحاسن، احمد بن محمد بن خالد البرقى، ج۲، ص۵۰۶.
خوردن باقلا مغز ساق پا را زیاد می‌کند و سبب تولید خون تازه می‌شود.

سبک زندگی و تغذیه پیامبران و ائمه سرشار از رموزی است که توجه به آنها می تواند ضامن سلامتی جسمی و روحی انسان باشد. با دانلود رایگان فایل صوتی تعدیل مزاج که برگرفته از کلام معصومین و ریشه در ذات و مزاج هر فرد دارد پرده از رازهای سلامت برداشته خواهد شد.
دیستروفی عضلانی