درد سیاتیک

درد سیاتیک

درد سیاتیک

درد سیاتیک دردی است که از لگن تا انتهای پا ادامه دارد. علائم آن شامل یک درد خفیف، تا از کارافتادگی کامل، متغیر بوده و می تواند با احساس خارش، سوزش، بی‌حسی و ضعف عضلانی همراه باشد. این درد به‌طور تدریجی شروع شده و با گذشت زمان افزایش می‌یابد و در هنگام نشستن، برخاستن، عطسه یا سرفه‌کردن بدتر می‌شود. معمولاً فقط یکی از اندام‌های تحتانی را درگیر می‌کند.

  • گذاشتن ناخن ها در محل درد

ناخن های دست و پا را بگیرید و روی محل درد به صورت نامنظم.و پخش قرار داده و به مدت ۳ روز ببندید. (برای اطلاعات بیشتر راجع به تاثیرات ناخن، به کتاب” ناخن درمانی در سوجوک ” نوشته جی وو پارک مراجعه شود) درد سیاتیک

در روایت آمده: يأخذ قلامة ظفر من به عرق النساء فتعقدها على موضع.العرق فانه نافع باذن الله تعالى سهل حاضر النفع. طب الأئمة، ابن سابور الزيات، ص۷۶.
کسی که مبتلا به عرق النساء(سیاتیک) است ناخن‌هایش را بگیرد.و بر محل رگ بگذارد، مفید است و آسان است و به اذن خدا فوراً اثر می‌کند.درد سیاتیک

  • سویق نخود
  • استراحت
  • غلت زدن از شبی ده بار تا چهل بار (هنگام خواب به کمر بخوابند، سپس از سمت راست.برگردند روی شکم و از سمت چپ نیز برگردند روی شکم، این یک بار غلت زدن هست)
  • آویزان شدن از بارفیکس
  • حجامت انتهای کمر
  • روغن مالی با روغن سیاهدانه یا بادام تلخ (بهتر است کمی زنجبیل و نمک طبیعی داخل روغن ریخته شود)
  • هنگام خواب زیر زانوها بالشت گذاشته شود

 

داروی ابن مسعود

 

روایتی است که ابن مسعود از پیامبر (ص) نقل می‌کند: لحفظ القرآن ويقطع البلغم والبول ويقوى الظهر: يؤخذ عشرة دراهم قرنفل وكذلك من الحرمل، ومن الكندر الأبيض، و من السكر الأبيض، يسحق الجميع ويخلط إلا الحرمل فإنه يفرك فركا باليد، و يؤكل منه غدوة زنة درهم، وكذا عند النوم. بحار الأنوار، علامه مجلسی، ج۵۹، ص۲۷۲.
برای حفظ قرآن و برای قطع بلغم و ادرار و تقویت کمر، ده درهم (سی‌ودو و نیم گرم) قرنفل (میخک) و همین اندازه اسپند و کندر سفید و شکر سفید، همه آسیاب شود و مخلوط شوند به‌جز اسپند، (اسپند را) با دست بمالند، از این ترکیب هرروز صبح ناشتا یک‌درهم (سه و بیست‌وپنج صدم گرم) و همین مقدار موقع خواب خورده شود.

نکته: اسپند را نباید آسیاب کرد زیرا سمی است و در عوض با دست مالیده می‌شود تا سم روی آن برطرف شود، البته داخل آن‌هم سمی است و باید درسته خورده شود تا مشکلی نداشته باشد. در روایات دیگر به‌جای کندر سفید کندر نر آمده که شاید منظور این است که کندر سفید همان کندر نر است و مراد از شکر سفید همان شکر سرخ است که یک یا دو بار صاف‌شده و سفید شده است.

 

داروی لبنی عسل

 

در روایت آمده: تأخذ لبنى يابس واصل الانجدان من كل واحد عشرة مثاقيل ومن الافتيمون مثقالين يدق كل واحد

من ذلك على حدة وينخل بحريرة أو بخرقة صفيقة خلا الافتيمون فانه لا يحتاج ان ينخل بل يدق دقا ناعما ويعجن جميعا بعسل منزوع الرغوة والشربة منه مثقالان إذا آوى الى فراشه بماء فاتر. طب الأئمه، ابن سابور الزيات، ص۷۸.

لبنی عسل خشک (لبنی عسل جامد) و ساقه انجدان از هرکدام ده مثقال (چهل و شش و نیم گرم) و دو مثقال (حدود نه گرم) افتیمون، همه را جداگانه آسیاب کنید و با یک گاز یا پارچه نازک الک کنید به جز افتیمون، این نیاز به الک کردن ندارد، بلکه بیشتر آسیاب کنید، و همه را با عسلی که کف آن گرفته شده مخلوط کنید، وقت رفتن به رختخواب دو مثقال با آب ولرم مصرف شود. درد سیاتیک

 

داروی صاف کننده خون

گوشت حباری(بوقلمون)

 

امام کاظم (ع) می‌فرمایند: لا أرى بأكل الحبارى بأسا وإنه جيد للبواسير و وجع الظهر، وهو مما يعين على كثرة الجماع. الاصول من الکافي، شیخ کلینی، ج۶، ص۳۱۳.
خوردن بوغلمون اشکالی ندارد، و درمان بواسیر است، و کمردرد، و به عمل همبستری کمک می‌کند (تقویت جنسی).

 

حلیم

 

در روایت آمده است: إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص شَكَا إِلَى‌ رَبِّهِ‌ وَجَعَ‌ الظَّهْرِ فَأَمَرَهُ بِأَكْلِ الْحَبِّ (مَعَ اللَّحْمِ) يَعْنِي الْهَرِيسَةَ. وسائل الشیعه، شیخ حرعاملی، ج۲۵، ص۶۹، باب الاطعمه المباحه، باب۳۲، ح۳، ط آل البیت.
پیامبر(ص) از کمر درد به خداوند شکایت کرد خداوند به او امر فرمود دانه را با گوشت یعنی حلیم بخورد. درد سیاتیک

 

نخود

 

در روایتی از امام رضا (ع) آمده است: الْحِمَّصُ‌ جَيِّدٌ لِوَجَعِ الظَّهْرِ وَ كَانَ يَدْعُو بِهِ قَبْلَ الطَّعَامِ وَ بَعْدَه‌. المحاسن، برقی، ج۲، ص۵۰۵٫
نخود برای کمر درد خوب است و همیشه قبل و بعد از غذا نخود درخواست می‌کرد.

سبک زندگی و تغذیه پیامبران و ائمه سرشار از رموزی است که توجه به آنها می تواند ضامن سلامتی جسمی و روحی انسان باشد. با دانلود رایگان فایل صوتی تعدیل مزاج که برگرفته از کلام معصومین و ریشه در ذات و مزاج هر فرد دارد پرده از رازهای سلامت برداشته خواهد شد.
درد سیاتیک