شربت امام رضا

شربت امام رضا

شربت امام رضا

مصرف این شربت بعد از غذا بسیار توصیه شده.و فواید زیادی از قبیل رفع بیماری‌های کبدی، هضم غذا، رفع.دردهای سرد، درمان نقرس، دردهای مفاصل، دردهای عصبی، بیماری‌های.معده، ضعف دِماغ، ضعف طحال، ضعف کبد، تقویت امعاء و احشاء،.دفع زیادی بلغم و رطوبت، سردردها، افزایش قوت جنسی، افزایش حافظه، کمک.به بارداری و افزایش نور چشم برای آن ذکر شده است.شربت امام رضا

در روایت آمده است: فَإِذَا فَعَلْتَ ذَلِكَ فَقَدْ أَمِنْتَ بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَى يَوْمَكَ وَ لَيْلَتَكَ مِنَ الْأَوْجَاعِ الْبَارِدَةِ الْمُزْمِنَةِ كَالنِّقْرِسِ وَ الرِّيَاحِ وَ غَيْرِ ذَلِكَ مِنْ أَوْجَاعِ الْعَصَبِ وَ الدِّمَاغِ وَ الْمَعِدَةِ وَ بَعْضِ أَوْجَاعِ الْكَبِدِ وَ الطِّحَالِ وَ الْمِعَاءِ وَ الْأَحْشَاءِ فَإِنْ حَدَثَتْ بَعْدَ ذَلِكَ شَهْوَةُ الْمَاءِ فَلْيَشْرَبْ مِنْهُ مِقْدَارَ النِّصْفِ مِمَّا كَانَ يَشْرَبُ قَبْلَه‌. مستدرک، نوری، ج۱۷، ص۴۰٫

اگر این کار را کردید باذن الله آن روز و آن شب.را از درد ها و بیماریهای زیر ایمن می شوید:
دردهای سرد، مزمن و کهنه
نقرس
باد
درد عصبی
مغز درد
معده درد
بیماری های کبد
بیماری های اعصاب
بیماری های مغز
بیماری های معده
بیماری های روده
بیماری طحال
و کل اندام های داخلی بدن شربت امام رضا

طرز تهیه

۴ کیلو و ۲۰۰ گرم کشمش و مویزی که هسته اش.جدا شده است را شسته و در آب صاف در ظرفی تمیز.بخیسانید (در زمستان سه شبانه روز و در تابستان یک شبانه روز خیسانده شود). بطوریکه آب به اندازه چهار انگشت کشمش ها و مویز ها را بپوشاند.
سپس آنها را بجوشانید تا مویز پخته شود.و آنها را فشار داده و آب آن را صاف و سپس سرد کنید.
بعد از آن آب سرد شده را مجدداً به دیگ (قابلمه).برگردانید. اندازه آن در ظرف را با یک چوب یا وسیله دیگر بگیرید. آن را آرام آرام و با حرارت ملایم بجوشانید تا اینکه دو سوم آن از بین برود و یک.سوم آن باقی بماند.شربت امام رضا

سپس به اندازه یک رطل (چهارصد و.بیست گرم) عسل مصفی (صاف شده) در آن بریزید. مقدار آب را قبل از اضافه.کردن عسل اندازه بگیرید سپس عسل را اضافه کنید.
در یک پارچه نازک زنجفیل به اندازه.یک درهم (سه گرم و بیست و پنج صدم گرم)، میخک (یک درهم)،.دارچین (نیم درهم)، زعفران (یک درهم)، سنبل الطیب (نیم درهم)، کاسنی.(نیم درهم) و مصطکی (نیم درهم) قرار دهید.

در پارچه را.محکم با یک نخ ببندید. این پارچه را درآن شربت بیندازید و با دست بمالید.تا این مواد وارد آن شربت شوند.
سپس آن را روی آتش ملایم قرار داده و دوباره.آن را بجوشانید تا به اندازه قبلی برسد تا اینکه اندازه عسل از بین برود و به همان اندازه خودش برگردد (قبل از ریختن عسل اندازه گرفته شده بود.)
سپس دیگ را بردارند و سرد کنید. به مدت سه ماه نگه دارید. تا اینکه خوب قاطی شوند و بعد از سه ماه آماده استفاده کردن است.

نکته۱: برای تهیه بهتر است آب باران باشد در غیر اینصورت آب شیرین چشمه ای که از سمت مشرق می جوشد. آب زلال، سفید و سبک باشد. آبی که زود سرد و گرم می شود.

نکته۲: زنجفیل، میخک، دارچین، زعفران، سنبل الطیب، کاسنی و مصطکی را قبل از قرار دادن در پارچه بصورت جداگانه آسیاب کنید.

یک قاشق مرباخوری را در یک لیوان آب حل کرده و بعد از غذا میل شود.شربت امام رضا

نکته: ممکن است بعد از نوشیدن این شربت مقوی تشنگی حاصل شود. اما باید مقدار مصرفی آب، نصف مقدار آب معمولی که می نوشید باشد .

سبک زندگی و تغذیه پیامبران و ائمه سرشار از رموزی است که توجه به آنها می تواند ضامن سلامتی جسمی و روحی انسان باشد. با دانلود رایگان فایل صوتی تعدیل مزاج که برگرفته از کلام معصومین و ریشه در ذات و مزاج هر فرد دارد پرده از رازهای سلامت برداشته خواهد شد.
شربت امام رضا